Het is zonder twijfel één van de vreemdste games die begin 2014 moet uitkomen. We hebben het natuurlijk over Octodad: Dadliest Catch, een game waarin je als een octopus speelt die koste wat het kost voor zijn menselijke familie geheim moet houden dat hij geen man is, maar een weekdier. Of in de woorden van apaton: ‘wtf is dit?’

Kalamari in de penarie
Het moge duidelijk zijn dat Octodad: Dadliest Catch geen serieuze game is. Spelen als de octopus uit de titel heeft namelijk zo zijn slapstickachtige trekjes. Overtuigend overkomen als een mens wanneer je acht tentakels hebt is bijvoorbeeld best moeilijk. De besturing van Dadliest Catch is ook opzettelijk onhandig zodat je sneller in lastige situaties terechtkomt.
Zo moet Octodad in het eerste level op tijd op zijn huwelijk zijn. Als speler dien je hem eerst nog slingerend en zwaaiend door de kerk loodsen om zijn pak en zijn huwelijksring te vinden. Eenmaal aangekomen in de trouwzaal mogen de gasten natuurlijk geen vermoeden krijgen dat je een octopus bent. Zo nonchalant mogelijk naar het altaar lopen is vervolgens de bedoeling, maar dat gaat natuurlijk erg moeilijk met zoveel zwabberende tentakels.
Inktzwarte humor?
Het onhandige geklungel en geworstel met de besturing vind je misschien net zo grappig als Galaxy Samurai, die prettig verrast is door Dadliest Catch: ‘Nooit van gehoord, maar het klinkt heerlijk komisch. Echt van die flauwe humor waar ik wel om kan lachen volgens mij, dus ik houd hem in de gaten.’ Of je kunt onmogelijk de lol van een game als deze inzien zoals CerandoX: ‘Nee, dit vind ik helemaal niks.’

‘Lijkt me wel grappig, er zit in ieder geval humor in!’, laat Ryme ons weten, maar of dat gevoel voor humor een hele game lang behouden blijft is natuurlijk nog maar de vraag. Dadliest Catch is het vervolg op het gratis door een aantal studenten ontwikkelde Octodad.
Dit tweede deel moet het basisidee van een octopus die zich als spion in de wereld van mensen begeeft verder uitwerken, met meer levels, grappige situaties en verhaal. Het is echter nog maar de vraag of een game als deze dat wel nodig heeft. Had Octodad net zo goed een gratis game kunnen blijven? De prijs van deze game gaat hoe dan ook rol spelen als we bijvoorbeeld TinyTina moeten geloven: ‘Ziet er awesome uit. Hoeveel gaat het kosten?’
Hoeveel meerwaarde dit vervolg gaat bieden is dus nog maar de vraag, maar dat er zeer zeker weer wat absurde, hilarische en vage situaties zullen ontstaan wanneer een octopus (‘Squidwards broer!’ aldus Mang0) probeert te infiltreren in een gezin staat zo goed als vast. Mocht je vertrouwen hebben in de nieuwe avonturen van Octodad stem dan vooral op Hot. Zie je hem liever gefrituurd terugkeren op je bord laat dan vooral je stem achter op Not.