Wat zou jij doen als je 3,6 miljard dollar zou willen uitgeven?
PlayStation heeft besloten een voormalige Xbox studio ervoor te kopen. De makers van Halo en Destiny geven echter duidelijk aan wat de fans van Destiny mogen verwachten in heldere bewoording.
Destiny blijf overal waar het is en komt zelfs op systemen waar het nu nog niet is. Zo dat is nog eens duidelijk taal en een frissen wind na het moeizame geleuter van Phil Spencer die om de hete CoD brij blijft draaien.
Verder is Bungie flink aan het rekruteren geslagen om meer talent aan te trekken zodat de studio ook andere games kan gaan maken. Ik verwacht dat die games zomaar exclusief op PlayStation zullen verschijnen al moet dat allemaal nog blijken. Bungie blijft daar in ieder geval zelfstandig in.
Wat betekent dit voor PlayStation?
Om te beginnen hebben ze een gezonde studio gekocht met een ton aan talent en een goed product dat duidelijk zit te springen om uit te breiden. Extra positief is dat er zijn geen onfrisse sex schandalen, racisme en andere narigheden aan de hand zijn.
PlayStation had wel een aantal exclusieve shooters maar Killzone en Resistance haalde nooit het beoogde succes en beide ontwikkelaars hebben hun kracht nu in andere ip’s gevonden dus het shooter gat dat er zat in hun portofolio kan daarmee netjes gedicht worden.
Hoe dan ook, het blijft lekker rumoerig in gameland en dat is prima.
Spyro en Crash van Microsoft. Bungie van Sony. Het zijn rare tijden..
Deze aquisitie is dan ook niet helemaal te vergelijken en een wat eenvoudiger scenario.
Nu ben ik alleen misschien wel wat sceptisch over voor de buhne gekleurde statements die nu zijn gedaan. Want met de melding dat het “one community, multi platform” krijg ik t gevoel dat Sony nu met de bungie studio-aankoop MS in een hoekje probeert te zetten als badguy die dan ook maar daar tegenover, met die andere veel grotere deal, tig franchises multiplatform moet houden… Zo van ik geef nu een euro dus jij kan volgende week 50 euro geven.
Zelf helemaal geen voorstander van bestaande/geplande multiplatform franchises ineens helemaal of gedeeltelijk exclusief te gaan doen. Dat was ik niet bij COD content, niet bij SF5, niet bij FF, Deathloop en ook niet bij Elder Scrolls, Starfield en eventueel Cod etc.
Hopelijk focussen de Activision studio’s zich dan vooral op nieuwe IP’s waar ik wel wat zorgen bij heb. Uiteindelijk raakt het mij niet direct omdat ik niet beperkt ben tot een enkel platform maar ik speel wel het liefst op mijn platform van voorkeur.
Ik ben het helemaal eens met je. Helaas is, met de komst van Netflix, de consolidatie van media een feit. Iedereen en z’n moeder vond het geweldig maar de keerzijde is dat je nu een bak dure abonnementen moet afsluiten als je alles wilt zien.
MS heeft bedacht dat ze dat met games ook willen en ik zie hun hele opzet van tv, tv, tv die ze presenteerde bij de release van de Xbox One terug in het huidige beleid. Net als Netflix moeten ze aankopen doen om de hongerige consument te bedienen. Wat MS mist aan talent kunnen ze volop kopen met geld. Zo maken ze een Netflix met een aantal eigen producties en extern gekochte producties. we zullen uiteindelijk de prijs van het abonnement zien stijgen en de consument heeft voor al zijn geld het recht om games te spelen, niet meer en niet minder. Geen verkoop, geen tweedehands games maar 1 portaal. Want mij betreft niet een fijn systeem maar de consument krijgt wat ie denkt te willen. Hoe je het ook went of keert, ip’s die voorheen multiplatform uitkwamen zullen nu alleen op platformen uitkomen waar Gamepass op draait en trek Xbox dus games weg bij gamers die voorheen wel die games konden spelen. En ja dat ze MS terecht in een slecht daglicht wat mij betreft.
Sony moet soort van mee maar vaart ook een eigen koers. Momenteel hebben ze voornamelijk hulp studio’s gekocht waar ze veel mee werken. Hoge kwaliteit mensen die makkelijk in te zetten zijn bij al hun studio’s. En een aantal studio’s die voornamelijk games voor PlayStation maakte en waar ze een goede relatie mee hebben. Ze trekken daarmee nauwelijks ip’s uit de markt.
Daarom is de aankoop van Bungie een vreemde eend in de bijt, zeker omdat ze Destiny niet exclusief maken, maar ik vergelijk het met Minecraft. Een game die goed geld oplevert, dus een prima investering is, en overal te spelen is. In het geval van Bungie kan PlayStation nog een hoop leren om zo een goede shooter en game as a service te maken.
Persoonlijk maakt het mij allemaal geen moer uit. Als er games op een platform zijn die ik graag wil spelen dan koop ik uiteindelijk dat platform. Momenteel weet ik niet eens waar ik de tijd vandaan moet halen om al m’n PlayStation games te spelen maar komt er iets op Nintendo of Xbox wat ik perse wil spelen dat koop ik aan het eind van de generatie zo’n ding in een aanbieding en alle spelen voor een paar knaken en werk die af om de boel daarna weer te verkopen.
Wat betreft je laatste alinea tja het maakt mij wel uit omdat ik t gewoon liever op de xbox speel qua eigen voorkeur. Ik heb die andere consoles ook maar de switch stond voor het laatst aan in de zomer en de ps5 wanneer het zoontje van mn vriendin zn spiderman verder vervolgt. De keuze heb ik dan wel maar ik vraag me ook wel eens af waarom ik alles perse moet hebben. Nu komt HFW over 2 weken uit en dan zal de ps5 wel weer door mij in gebruik zijn. Ik wil niet dingen moeten kopen om t later ook te verkopen (op auto’s na), tweede hands doorverkopen trek ik zelf vrij slecht dus ik houd alles op gamesgebied zelf, zo liggen er nu 2 PS4’s en 6 Xbox one (diverse soorten) consoles in huis om die reden.
Dat van die versplintering in met film en series is een vervelend iets, iets wat ik al langer zag aankomen toen ik zelf nog in de industrie werkte, meer dan 10 jaar terug. Ooit ook met Universal om de tafel gezeten namens mijn toenmalige werkgever. Netflix was er toen net een goed jaar in Amerika met de bekende dienst en wij wilden ook iets doen in NL wat alleen niet in beweging te brengen was. Dat Universal dan pas zolaat aansloot met Peacock verbaast me nog altijd.
Echter de situatie die MS nu teweeg brengt… ik snap je gevoel wel erbij alleen lijken zij nu eerder juist een enkel punt te realiseren waar de filmindustrie juist zo versplinterd is. Nu is concurrentie zwaar noodzakelijk en zie ik persoonlijk meer daar een probleem dan dat het heel consument onvriendelijk zou werken.
Een goede shooter zou wel weer een keer tof zijn. Ik vind het jammer dat men gestopt is met de Killzone-reeks, al was de laatste niet zo bijster goed.